Początek 2024 kwiecień 27 V NIEDZIELA WIELKANOCNA WINNY KRZEW – 28 IV 2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA WINNY KRZEW – 28 IV 2024

Viña-del-Señor

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 IV 2024 R.

  1. Alegoria o winnym krzewie z dzisiejszej ewangelii przypomina nam, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia. Wiele osób korzysta również ze Mszy św. codziennie, uczestnicząc w niej rano o godz. 7.00 lub wieczorem o godz. 18.00. Decyzja tych osób jest godna pochwały oraz zachęca innych do praktykowania codziennej Eucharystii. Warto wyjść z domu na spacer i przy tej okazji wstąpić na Mszę św.
  2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Dziś będzie okazja do osobistej, w ciszy, adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.
  3. Jutro – 29 kwietnia, zapraszamy do modlitwy w intencji Europy, w dniu Świętej Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne, w Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Tego dnia przypada rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, w którym zginęło ponad 1000 duchownych.
  4. W środę – 1 maja, rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe.Zapraszamy również w majowe wieczory do udziału w tym nabożeństwie przy krzyżach na terenie parafii.
  5. 1 maja, przypada również wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika – patrona pracujących i poszukujących pracy.
  6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowe: We czwartek będzie różaniec o powołania do służby Bożej o godz. 17.00.
  7. W piątek – 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. będą jak w niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę – odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, oraz ich rodziców i gości od godz. 9.00 – 10.00. Spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00, różaniec i medytacja pierwszosobotnia połączona z nabożeństwem majowym. Tego dnia, 4 maja – przypada wspominamy św. Floriana, rzymskiego żołnierza i męczennika, patrona i orędownika strażaków oraz hutników.
  9. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 będą sprawowane w kościele dolnym. W Kościele górnym o godz. 9.30 i 11.30 odbywać się będzie uroczystość I Komunii św.
  10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji od 1 – 10 października. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z jej programem znajdującym się na stronie internetowej parafii lub program można otrzymać w zakrystii.