Początek 2021 listopad 28 I NIEDZIELA ADWENTU ŚWIECA PROROKA – NADZIEI – 28 XI 2021

I NIEDZIELA ADWENTU ŚWIECA PROROKA – NADZIEI – 28 XI 2021

advent-4620933_1280-1

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 XI 2021

  1. W adwenciezapraszamy na RORATY – czyli na codzienną Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, która zrodziła światu Syna Bożego. Roraty będą sprawowane w kościele dolnym: dla starszych o godz. 6.30, a dla dzieci z rodzicami o godz. 18.00, dla których przygotowaliśmy adwentowy konkurs „Droga do Betlejem” .
  2. Dziś i we wszystkie niedziele adwentu będzie popołudniu półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej.
  4. Pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca – wspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15.
  6. Pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
  7. W sobotę spotkanie Rodziny różańcowej o godz. 17.00 oraz wspólny różaniec i medytacja pierwszosobotnia.
  8. W adwencie zaplanowaliśmy rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w III niedzielę adwentu: 12 XII, a spowiedź świąteczną na sobotę 18 XII.
  9. Teraz odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków. Postarajmy się jako osoby wierzące, aby na stole wigilijnym był opłatek poświęcony. Można go nabyć po Mszy św. w zakrystii oraz opłatek ze świecą Caritas czy katolickim kalendarzem na przyszły rok w bibliotece parafialnej.

 

WPOROWADZENIE: Przeżywając adwent i przygotowując się do świąt Narodzenia Pańskiego, wychwalajmy Boga, naszego Ojca, za Świętą Noc, którą będziemy wspominać w wieczór wigilijny, a w której Jednorodzony Jego Syn, Jezus Chrystus, narodził się z Maryi zawsze Dziewicy i pozostał wśród nas pod osłoną chleba. (Chwila cichej modlitwy).

 

MODLITWA: Dziękujemy Ci, Boże i Ojcze nasz, za ten biały chleb — opłatek, owoc ziemi i ludzkiej pracy, który zgromadzi nas przy stole wigilijnym.

Pobło†gosław te opłatki, którymi będziemy się łamać i zwyczajem ojców naszych składać sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Panie, Ty sam nauczyłeś nas tego, aby w znaku przełamania się chlebem, dzielić się z innymi, a zwłaszcza z potrzebującymi: miłością, życzliwością i pokojem.

Obdarz więc nas wszystkich Twoim pokojem, abyśmy wspólnie sławili Ojcowską Twą dobroć. Przez Chrystusa Pana naszego. W. Amen. (Pokropienie wodą święconą)

 

Na godne i owocne przeżycie adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo