Początek 2022 marzec 13 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 13 III 2022 R.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 13 III 2022 R.

przemienienie-panskie-fragment-rafael-pinacoteca-vaticana-musei-vaticani-Rome-5f4cbbcb4db12
  1. Dziś -13 marca – przypada Dzień Fatimski. Z tej okazji Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach na Ukrainie skierowało apel do wszystkich sanktuariów związanych z Fatimą, o podjęcie dziś wspólnej modlitwy w intencji nawrócenia Rosji. O tym mówiła sama Matka Boża w 1917 r. objawiając się Pastuszkom fatimskim. Odpowiadając na ten apel, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 16.45 – pół godziny przed Gorzkimi Żalami, które będą tak jak zawsze o godz. 17.15.
  2. Dziś, przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę św. Piotra w Rzymie. Otoczmy go swoją serdeczną modlitwą, albowiem nieustannie o nią prosi wszystkich wiernych. Warto wiedzieć, że Papież każdego dnia odprawia godzinną adorację Najśw. Sakramentu od godz. 19.00.
  3. We wtorek – młodzież KSM organizuje nabożeństwo w intencji obrony ludzkiego życia o godz. 17.15.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15.
  5. W sobotę – 19 marca, św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła katolickiego. Msze św. o 7.00 i 18.00 w kościele dolnym.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym znajdziemy informacje w jaki sposób pomagamy w tym Kościół w Polsce pomaga Ukrainie, a z praktycznych rad – jak oszczędzać prąd na co dzień? W odniesieniu do spraw duchowych, warto przeczytać artykuł „Gdzie skarb twój” o chciwości, jak jest dziś rozumiana przez współczesny świat. Chciwość należy do głównych grzechów, do których zaliczamy również pychę, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo.
  7. Dziś przypada Dzień modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zawsze w Wielkim Poście otaczamy ich modlitwą i wspieramy materialnie.
  8. Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł bp Adam Odzimek – bp pomocniczy naszej diecezji. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w katedrze radomskiej.