Początek 2022 kwiecień 01 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU MIŁOSIERNY OJCIEC – 27 III 2022 R.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU MIŁOSIERNY OJCIEC – 27 III 2022 R.

Miłosierny Ojciec
  1. Dziś – Gorzkie Żalę o godz. 17.15.
  2. Od środy 30 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne dla szkół średnich znajdujących się na terenie Dekanatu Centralnego naszego miasta. Młodzież została poinformowana o programie rekolekcji w swoich szkołach.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątekDroga Krzyżowa o godz. 17.15 i okazja do spowiedzi św.
  5. W sobotę – spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 17.00 oraz wspólny różaniec i medytacja.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i będą trwały do wtorku włącznie, a spotkania rekolekcyjne będą o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
  7. W tym samym czasie tylko do środy włącznie – będą Rekolekcje Wielkopostne Szkolne dla dzieci z PSP nr 5 i 34. Spotkania dla klas od 6 – 8 będą o godz. 8.30, a dla klas od 1 – 5 będą o godz. 11.30. Dzieci na czas spotkań rekolekcyjnych będą zwolnione ze szkoły i z opiekunami przyjdą do kościoła. Dzieci innych wyznań w tym czasie będą miały dodatkowe zajęcia w szkole. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji wywieszonym w kościele, szkole i znajduje się na stronie internetowej parafii.
  8. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową – 9 kwietnia, od 8.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. W tym dniu będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.00.
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika Gość Niedzielny, w którym znajdziemy omówienie kolejnego grzechu głównego: zazdrości, w ramach formacji wielkopostnej.
  10. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej. Jałmużna wielkopostna jest to ofiara dla biednych z naszych – to jest bardzo ważne – rezygnacji i podjętych umartwień. Mogliśmy wydać pieniądze na różne rzeczy i przyjemności, ale z okazji Wielkiego Postu zrezygnowaliśmy z nich, i z miłości do Boga przeznaczamy je dla biednych. Jałmużnę będzie można złożyć do puszek, i zostanie przekazana do dyspozycji Caritas Diecezjalnej.